Jezioro Titicaca


Titicaca – jezioro położone na obszarze Peru i Boliwii uchodzi za jedno z najpiękniejszych jezior świata. Jego powierzchnia wynosi 8340 km² . Niesamowite światło odbijające się w tafli zimnego jeziora nadaje jemu bajkowego charakteru.Po stronie peruwiańskiej znajduje się ok 60 pływających wysp, na których zamieszkuje ok. 2500 ludzi.

Po boliwijskiej stronie leży Isla del Sol, największa wyspa, prawdopodobnie kolebka kultury Inków. Jest ona najchętniej odwiedzana przez turystów. To właśnie tutaj, wg legendy miał przyjść na świat stwórca wszechświata Wirakocza. Historia głosi,że tereny leżące nad jeziorem pogrążyły się w całkowitej ciemności. Po wielu,wielu dniach bóg Wirakocza pozwolił ponownie wzejść słońcu oraz stworzył dwóch pierwszych Inków (odpowiednik Adama i Ewy).

Niektóre źródła podają,że to nie Inkowie byli pierwszymi tubylcami. Historia mówi,że w połowie XV w najechali na wyspę,atakując tamtejszych władców.

Na wysokości 4000 m słońce świeci dość intensywnie. Zobaczenie ogromnej pomarańczowej kuli posuwającej się powoli w dół ku jeziorze to niezwykły spektakl.

Wyspa ta może stać się azylem dla tych, którzy szukają spokoju na łonie natury. Tu wszystko wydaje się spokojniejsze. Zycie tutaj biegnie własnym,wolniejszym rytmem.

Jeżeli szukasz romantycznych nocy ze wspaniałymi zachodami słońca, spokojnej,wiejskiej atmosfery oraz cudownych widoków na jezioro Titicaca – to miejsce jest właśnie dla ciebie.

Warto się również wybrać na sąsiadującą wyspę Isla de la Luna z przepięknymi widokami na Andy.

Jeżeli mamy ochotę zatrzymać się tu choć na jedną noc, nie liczmy na luksusy. Czas tutaj się zatrzymał . Brak WiFi, ograniczona ilość energii elektrycznej i ciepłej wody. Wszystko po to by uciec od świata zewnętrznego i spędzić czas na łonie natury.

Pozostając chwilę na wyspie, warto wybrać się do restauracji na świeżego pstrąga, który podawany jest do zupy z wielką ilością ziemniaków i sałatki. Serwowane są również różnego rodzaju makarony oraz pizze.

Isla del Sola znana jest także z najstarszych technik tkackich. Wiele kobiet zajmujących się tkaniem, sprzedaje swoje wyroby turystom. To wspaniała pamiątka za niewielką cenę.

Atrakcje wyspy:

― wspaniałe szlaki turystyczne,

― świetne punkty widokowe,

― zwierzęta hodowane na wolności,

― Ruiny Inków,

― tradycje i obyczaje tamtejszej ludności,

― za oknem niezapomniane widoki (wędrujące osły,lamy i psy)

― a przede wszystkim cisza (idealny detoks od wszelkich technologi )

Isla del Sol to święte miejsce dla Indian. Przebywając tam należy zwrócić uwagę na ruiny budowli Pilko Kaina. To tu znajduje się święta skała związana z legendą powstania.

Wyspę można odwiedzać przez cały rok. Jednak najlepszym okresem jest okres od maja do września. Średnia temperatura waha się w granicach 16- 18°C.

3 myśli na temat “Jezioro Titicaca

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: